Autor Wątek: Workbench +3e  (Przeczytany 743 razy)

trojacek

• Miejsce pobytu:
    Warszawa
Workbench +3e
« dnia: 2018.10.06, 11:45:47 »

rzookol

• **
  • Miejsce pobytu:
    Lublin/Stasin
Odp: Workbench +3e
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.10.06, 15:03:10 »
No nareszcie jakiś publiczny wybierak dla +3e. Czyli mogę  wreszcie kombinować dysk do Spektruma.
Btw. kojarzy ktoś czemu mi nanosd od Zaxona nie działa z romami +3e. Mam je w wersji wlasnie pod Divmmc. Po podłączeniu nanosd ze zworką włączającą urządzenie, na chwilę widzę start firmware ale potem nie szuka dysków, nie czyta plików. Z wyłączonym romem nanosd, bios +3e nie wykrywa żadnej karty sd (mmc: 0).  Na karcie mam esxdos086-BETA4. W szaraku i innym Spectrum +3 wszystko prawidłowo działa (ale nie mają romu +3e).

+2, +3, CPC128Plus, kilka Amigi, kilkadziesiąt Maków, walające się Commodore

KrisZX

• Miejsce pobytu:
    Wodzisław Śl
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.10.06, 18:57:51 »
Ciekawe. Od razu przypomina mi się ZX Windows, który swego czasu startował ale chyba skończyło się na wersji DEMO.
Timex 2048, TI of TTL FDD35, Timex 2068, Chrome 128, Harlequin, Just Speccy 128

tooloud

• Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.10.07, 01:19:34 »
No nareszcie jakiś publiczny wybierak dla +3e. Czyli mogę  wreszcie kombinować dysk do Spektruma.
Btw. kojarzy ktoś czemu mi nanosd od Zaxona nie działa z romami +3e. Mam je w wersji wlasnie pod Divmmc. Po podłączeniu nanosd ze zworką włączającą urządzenie, na chwilę widzę start firmware ale potem nie szuka dysków, nie czyta plików. Z wyłączonym romem nanosd, bios +3e nie wykrywa żadnej karty sd (mmc: 0).  Na karcie mam esxdos086-BETA4. W szaraku i innym Spectrum +3 wszystko prawidłowo działa (ale nie mają romu +3e).

Rzookol jeżeli będziesz na Speccy Party 2018.2 to weź tego dziwaka, mam jakieś customowe ROMy do +3 pod DIVIDE - może z tym pójdzie?
dużo sprzętu mało czasu.

trojacek

• Miejsce pobytu:
    Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: 2018.12.26, 19:16:36 »

Udało się komuś może uruchomić taka konfigurację (+3E z divXXX)? I do tego ówże Workbench +3e?

Ciekawe. Od razu przypomina mi się ZX Windows, który swego czasu startował ale chyba skończyło się na wersji DEMO.

Skończyło się jako prosty programik-wybieraczek typu START ;)
Właściwie wtedy nie miało być niczym więcej. W "dyskietkowych" czasach możliwości były ograniczone, dopiero dziś można sztukować niedobory RAM-u kartą SD/CF.

wojtek9989

• Miejsce pobytu:
    Toruń
« Odpowiedź #5 dnia: 2018.12.26, 22:42:46 »
Ja na swoim +2e zainstalowałem na karcie CF ten system z ciekawości. Sama instalacja  jest dosyć czasochłonna (trzeba operować na obrazach partycji a potem dopiero obraz na kartę ).Później uruchamiamy wybierając Loader z menu i po wgraniu systemy w moim wypadku operujemy joystickiem wybierając co tam chcemy.

Dalthon

• Miejsce pobytu:
    TriCity
« Odpowiedź #6 dnia: Wczoraj o 13:55:44 »
Nowa wersja (v2.1) już do zassania! http://octocom.speccy.org/workbench_en.html

• Increased the number of available folders from 32 to 60:
    * Games window contains two new folders: MODDING and OTHERS.
    * Modern folder increases its capacity and now works in the same way as the Classics folder, with subfolders to organize the entries in alphabetical order.
  • Fixed error displaying directories  that causes a crash when trying to visualize the contents of a partition with more than 221 files. Now you can see the maximum number of files that +3IDEDOS allows to contain for each folder(512 files).
  • Removed access to the RAM drive that is replaced by Disk Drive A.
  • New preinstalled software collection, ready to be executed.
  • Revised all graphical icons to enhance their appearance.