Autor Wątek: Nowy menedżer dyskietek Sama  (Przeczytany 56374 razy)

tdu

• Miejsce pobytu:
    Gdansk
    • Nasze Wędrowanie
Odp: Nowy menedżer dyskietek Sama
« Odpowiedź #135 dnia: 2018.04.20, 11:30:11 »
Naprawdę pożyteczny program, pobawiłem się trochę nową wersją,
coraz więcej możliwości, duży plus dla autora.
ZX81/ZX 48k/Zx48k+/ZX +2/ZX +2A/+3/TC2048/FDD3000/FDD5000/3"/3,5'/5,25'/Beta 48k Apina/D+/GP50s/DIVIDE CF/Masterface/Polbasic SamCoupe QL CPC6128/N100 MSX-SVI738  MSX2-VG8235

Sir David

• Miejsce pobytu:
    Białystok
Odp: Nowy menedżer dyskietek Sama
« Odpowiedź #136 dnia: 2019.01.16, 14:45:13 »
Dodałem no naszego archiwum nową wersję promu SCADM, która na początku miała poprawić błędy związanie z odczytem obrazów dyskietek z FDD3000. Dla przypomnienia, w tym wątku kolega Radosław wrzucił na serwer ftp swoje obrazy, z których większości SCADM nie otwierał. Okazało się jednak, że były one albo czystymi dyskietkami, albo miały całą masę błędów, a być może były w jakiś inny sposób niezgodne ze standardem i żaden emulator też by nic na nich nie znalazł.

Ale jak już ruszyłem temat, to znalazłem inne rzeczy do poprawy albo dopisania i wypuszczam nową wersję. Najważniejsza zmiana związana jest z edytorem BASICa. Znalazłem w końcu sposób na to, żeby w programie zachować np. wstawki w kodzie maszynowym w linii REM itp. Taki program w moim edytorze wygląda teraz inaczej niż na ekranie ZX Spectrum czy SAMa (w liniach REM i w stringach zamiast rozwinięć komend są krzaczki), ale za to można go teraz edytować, a po jego zapisaniu wszystko powinno nadal działać. Zachowywany jest też teraz cały obszar zmiennych, który może znajdować się w pliku BASICa bezpośrednio za kodem programu. Dla programów w SAM BASIC dodałem przeglądarkę zmiennych z tego obszaru.

Wszystkie inne zmiany wymienione są w dołączonym do programu pliku tekstowym.