Autor Wątek: Sposób na "odparzenia" plastiku od kabli  (Przeczytany 1906 razy)

damik

  • Fresh rosin sniffer ;)
  • *****
  • Wiadomości: 2426
  • Miejsce pobytu:
    Generalnie Polska, głównie Bytom czasem Bielsko-Biała oraz okolice
  • ZX'owy i nie tylko...
Sposób na "odparzenia" plastiku od kabli
« dnia: 2019.10.27, 22:47:49 »
Temat może nie jakiś nowy, bo może każdy miał do czynienia z tym problemem ale nie znalazłem jakiegoś sensownego rozwiązania ...
Chodzi mi o to, że jakieś jakieś dwa miesiące temu spakowałem sobie ZX Spectrum +2A do pudełka i nieszczęśliwie niedbale owinąłem kable w około plastikowej obudowy komputera.
Wczoraj chciałem coś przetestować i dostrzegłem że na części obudowy w tym i szybce magnetofonu odcisnęły się kable, w zasadzie to się wręcz wtopiły w powierzchnię plastiku.
Prawdopodobnie plastyfikatory z kabli jakoś zareagowały z plastikiem obudowy komputera... :-X

Czy może jest jakiś sprytny sposób by to jakoś retuszować albo wygładzić takie ślady ? 
Wszystkiego po trochu: Schwarz, mydło i powidło... konsole, stare i nieco nowsze komputery oraz akcesoria i duperele.

Radosław

  • **
  • Wiadomości: 96
  • Miejsce pobytu:
    K-K
Odp: Sposób na "odparzenia" plastiku od kabli
« Odpowiedź #1 dnia: 2019.11.07, 08:53:09 »
Na części swojego sprzętu mam ten sam problem :(
Szczególnie widać to na magnetofonie od Commodore  - tam gdzie kabel stykał się z obudową plastik się jakby "zespawał", szczególnie brzydko wygląda to na szybce magnetofonu. 
Do chwili obecnej nie znalazłem żadnego sposobu na usunięcie tej niedoskonałości - jedynie można zapobiegać powstaniu kolejnych uszkodzeń separując plastik od kabli np. woreczkami foliowymi.

MCbx

  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Miejsce pobytu:
    Polska
Odp: Sposób na "odparzenia" plastiku od kabli
« Odpowiedź #2 dnia: 2019.11.14, 01:58:40 »
Żeby to tylko "zespawał". On zdaje się nabierać plastyczności w miejscu kontaktu, w miejscu kontaktu okrągłego kabla jest wklęsły, a dokoła nad powierzchnię wypukły. Pozostaje usunąć ewentualne "wypływki" poza powierzchnię obudowy i maskować dobrze czyszcząc.