Autor Wątek: Mark Fixes Stuff - pożar...  (Przeczytany 1578 razy)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Mark Fixes Stuff - pożar...
« dnia: 2021.10.18, 13:58:32 »
... wygląda na to, że naszego retro kolegę dotknęło spore nieszczęście.
Znany większości z Was miłośnik "dojrzałego sprzętu" stracił całą swoją kolekcję, sprzęt, wyposażenie studia w pożarze, który zaatakował jego dom.

Myślę, że to właśnie taki moment, kiedy nie tyle można, ale należy pomóc.

Ciężko się ogląda jego ostatnie wideo  :-[

https://www.youtube.com/watch?v=sSoU03s3nzE

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Mark Fixes Stuff - pożar...
« Odpowiedź #1 dnia: 2021.10.18, 17:56:29 »
Grubo tam poszło.
Ciekawe, czy był ubezpieczony, choć to mu retro sprzętu nie zwróci.
Szkoda.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Mark Fixes Stuff - pożar...
« Odpowiedź #2 dnia: 2021.10.18, 19:22:53 »
Mark robił bardzo fajne filmy, jedyną formą wsparcia finansowego jak do tej pory jedynie patreon. Przydałby się link do jednorazowego wsparcia. Zna ktoś inne namiary?

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1833
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Mark Fixes Stuff - pożar...
« Odpowiedź #3 dnia: 2021.10.18, 19:24:08 »
F****ng hell, masakra. Nikt nie ucierpiał, to najważniejsze, ale..... pewnych sprzętów nie da się odzyskać, unikatów. Tyle krwi i potu poszło z dymem.... :(
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Mark Fixes Stuff - pożar...
« Odpowiedź #4 dnia: 2021.10.18, 20:45:33 »
Jest też inny sposób pomocy. W pierwszych godzinach działania osiągnięto zakładaną kwotę, niemniej i tak warto się dorzucić: https://www.paypal.com/pools/c/8DS7JiFtit

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Mark Fixes Stuff - pożar...
« Odpowiedź #5 dnia: 2021.10.20, 01:47:57 »
A ja jestem podejrzliwy. Zastanawiam sie jak to było możliwe. Taki spec jak on który wszystko naprawia, a miał niesprawne czujniki dymu?  Przecież w UK w każdym pomieszczeniu jest obowiązek ich posiadania. 2 razy w roku do każdego domu przychodzą sprawdzać czujniki, a raz w roku przychodzi komisja i ogląda czy wszystko spełnia wymagania przeciw pożarowe. Nawet gdyby go nie było w domu to wyjec który sie nie wyłączą przez parę minut albo dym z domu przyciągnął by uwagę sąsiadów.

Tyle lat co mieszkałem w PL i nie było roku żeby w promieniu kilkuset metrów odemnie straż nie przyjechała do gaszenia garnka czy też pościeli bo ktoś zasnął a czegoś nie zgasił/wyłączył. Ale w UK gdy czasem słyszę widzę straż to jedzie poza miasto, a w samym mieście to tylko słychać alarmy, które zwykle mieszkańcy starają sie szybko wyłączyć zanim to wkurzy sąsiadów i nie wezwą policji. A poza tym ubezpieczenia są tu takie że jak coś

komuś ukradną albo zniszczy powódź to posiadacz tylko się cieszy, bo kasa zawsze pokrywa wszelkie koszty z dużą nawiązką. Przeżyłem powódź a nie widziałem by ktoś rozpaczał z powodu strat. Za to od czasu do czasu media donoszą o kolejnej próbie wyłudzenia odszkodowania, zwłaszcza na autach które niby skradziono a znalazło sie na jakimś odludziu spalone. Albo ktoś wywołuje małą stłuczkę a potem twierdzi że boli go szyja i musi nosić gorset bo ma przesunięte kręgi szyjne. A za to dają po kilka tysi.

Ja nie mówię że on sobie sam podpalił, ale czy ten dom który pokazał to na pewno jego? Czy kiedyś pokazywał okolice swojej chaty, albo wnętrza swego domu które by sie zgadzały z tym co pokazał na filmiku po pożarze?
Widzieliście na tym filmie jakiś spalony komputer?  Przecież w komputerach jest dość metalu by dało sie poznać z czego to było, albo narzędzia, no przecież ich metalowe części nie wyparowały od byle pożaru.

- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Mark Fixes Stuff - pożar...
« Odpowiedź #6 dnia: 2021.10.20, 07:19:59 »
… zobacz nowy film, który zamieścił. Tam znajdziesz odpowiedź na trapiące cię wątpliwości.

dely

  • ***
  • Wiadomości: 160
  • Miejsce pobytu:
    Radom
  • Trzcinowy Zakapior
    • atari.area
Odp: Mark Fixes Stuff - pożar...
« Odpowiedź #7 dnia: 2021.10.20, 10:13:20 »
A poza tym ubezpieczenia są tu takie że jak coś komuś ukradną albo zniszczy powódź to posiadacz tylko się cieszy, bo kasa zawsze pokrywa wszelkie koszty z dużą nawiązką.
Już widzę, jak za odszkodowanie kupię sobie spalonego Falcona, względnie SAMa :)

Nie wiem jak jest w UK, ale w Polsce nie da się ubezpieczyć tego typu sprzętu w rozsądny sposób.
Z drugiej strony barykady ~ http://www.atari.org.pl/

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Mark Fixes Stuff - pożar...
« Odpowiedź #8 dnia: 2021.10.20, 11:26:27 »
A ja jestem podejrzliwy. Zastanawiam sie jak to było możliwe. Taki spec jak on który wszystko naprawia, a miał niesprawne czujniki dymu? 
Chałupa stoi, więc gaszenie zaczęło się dosyć szybko, czyli chyba jakiś system zadziałał. Niestety wygląda na to, że pożar wybuchł właśnie w części "warsztatowej", gdzie była też kolekcja, stąd duże straty. Ogień nie musiał być wielki (jak widać na ostatnim filmie, kilka rzeczy wygląda nawet na do odratowania), ale plastiki załatwiła sama temperatura.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Mark Fixes Stuff - pożar...
« Odpowiedź #9 dnia: 2021.11.20, 21:33:59 »
Zainteresowani losami Marka, oraz tym co się dzieje z zebranymi pieniędzmi, mogą obejrzeć najnowszy materiał video https://youtu.be/37Ca2R5Ri2g