Wiadomości z frontu (robót).
Płyta w wersji zmontowanej pod zasilacz ATX zasadzona w obudowie. Trzeba jeszcze podorabiać detale do zaślepienia dziury z tyłu obudowy.
Kontroler zasilacza ATX wymaga jeszcze drobnych poprawek, ale funkcjonalnie robi to co do niego należy:
- załącza zasilacz (jedno przyciśnięcie przycisku POWER, czas nieistotny),
- wyłącza zasilacz (przycisk przytrzymany powyżej 3 sekund),
- reset + ewentualny powrót do normalnych ustawień prędkości procesora i trybu kontrolera dyskietek (jedno krótkie przyciśnięcie),
- reset + załączenie Turbo (2 krótkie przyciśnięcia),
- reset + załączenie trybu HD (3 krótkie przyciśnięcia).
Diody LED na przednim panelu przystosowane pod potrzeby FDD X.
Dioda LED HDD (bo to obudowa PC

) (trójkolorowa): zielony/niebieski tryb pracy kontrolera dyskietek normalny/HD, czerwony załącza się od sygnału InUse (zmienia barwę wypadkową na żółtą lub magenta).
Dioda LED zasilania (trójkolorowa): zielony/niebieski prędkość procesora normalna/Turbo, czerwony świeci, gdy zasilacz jest wyłączony, ale podłączony do sieci.
Kable do zasilania napędów zrobione.
Najważniejsze, że główne założenie projektu zostało spełnione - działają poprawnie 3 napędy podłączone jednocześnie.
Na jednej taśmie (z przeplotem) napęd 3,5" i HxC (z przełącznikiem AB/BA), na drugiej taśmie (bez przeplotu, jak w PC XT) napęd 3" z CPC (oczywiście z odpowiednim adapterem z 34 na 26 pin).
Zostało jakoś te wszystkie napędy rozplanować w obudowie. Z 3" i 3,5" nie będzie problemu, ale HxC jakoś trzeba będzie wyrzeźbić, bo to wersja nie do kieszeni.
PS. Procesor pracujący z taktowaniem 8 MHz działa prawidłowo z systemem TOS, ale zwiększona prędkość nie wpływa na przyspieszenie przesyłania danych do ZX Spectrum.