Autor Wątek: Moje STARTy / menu dyskowe.  (Przeczytany 2646 razy)

Phonex

• Forumowicz
  • *
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Moje STARTy / menu dyskowe.
« Odpowiedź #30 dnia: 2018.11.09, 10:10:05 »
13. Gry s8  

5 gier. 493 bajty.
Jak stodwudziestkaósemka! Czy też mówiąc elegancko - skoordynowany graficznie z menu ZX Spectrum 128 ;)
Standardowy moduł klawiszy/paska, tu w kolorze cyan i rozszerzony o przewijanie w kółko.

andy

• Forumowicz
  • *
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
« Odpowiedź #31 dnia: 2018.11.12, 19:26:23 »
Dobre. Kiedyś to jeszcze były wyścigi na rameczki do loadera :)
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, ZX Spectrum Harlequin , ZX Spectrum +2, ZX Max 48 & 128, Chrome 128 (w lutowaniu), TC 2048, divIDE, CPC 464

Phonex

• Forumowicz
  • *
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
« Odpowiedź #32 dnia: 2018.11.12, 21:37:45 »
Eeee tam, wyścigi. Były tylko moje ramki i... kopie moich ramek ::)
Pierwszą zrobiłem do Artista II. Kopie za to były bardziej rozpowszechnione.
A kto wymyślił w loaderach tytuł podwójną czcionką niestety nie pamiętam...

Phonex

• Forumowicz
  • *
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
« Odpowiedź #33 dnia: Wczoraj o 09:59:22 »
14. rafamiga 2   

4 gry. 843 bajty
NIE MOJE! Rafamiga po raz drugi.
Rasowe efekty: multicolor plus kapitalny ruchomy efekt na borderze. Zawsze chciałem napisać taką "kurtynę" - równocześnie ekran z borderem - jak tylko zobaczyłem taki efekt w Rocky Horror Show ;) Ale jakoś nigdy się nie zebrałem. Mógłbym zajrzeć do tego starta, ale nie - jeszcze kiedyś spróbuję :P
Gry wpisane są w ostatniej linii po REM. I tu też cały start jest w asemblerze, w BASICu poza LOAD są tylko tytuły i przekazywanie wybranej gry. Efekt jest dopasowany do Spectrum 48, na 128 jest lekko przesunięty. I wreszcie jest start używający przerwań w trybie IM2!
Nie ma obsługi joysticka. Do zatwierdzania wyboru służy tylko "0", ENTER nie działa.
Można wpisać do 11 gier, przed listą jest ilość, można wpisywać znaki które są po cyfrach.
Znowu emulator ZX Spin 0.666 nie spisał się - zła szybkość, musiałem użyć ZX Spin 0.7, którego nie lubię, bo zawiesza się (np. po zapisaniu animowanego gifa).
« Ostatnia zmiana: Wczoraj o 10:13:51 wysłana przez Phonex »